تهران، بلوار فردوس غرب ، خیابان شقایق ، کلینیک سارینا ۴۴۰۰۶۴۳۵

تزریق ژل یا فیلر

تزریق ژل یا تزریق فیلر روشی سریع برای ایجاد اصلاحات مختلف در صورت از جمله بازگرداندن و افزایش حجم صورت، افزایش حجم لب‌ها، کاهش چین‌و‌چروک و خطوط اخم و خنده و… است. امروزه تزریق ژل یا تزریق فیلر بعد از انجام بوتاکس پرکاربردترین عمل زیبایی در جهان است.
ژل‌های مورد استفاده برای تزریق دارای انواع مختلفی هستند؛ که همگی مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) هستند. اما محبوب‌ترین ژل تزریقی به صورت اسید هیالورونیک است. پوست جوان و سالم حاوی میزان زیادی از ماده مرطوب و طبیعی به نام هیالورونیک اسید است. با گذشت زمان و افزایش سن، نور خورشید و سایر عوامل می‌توانند میزان هیالورونیک اسید پوست را کاهش دهند و موجب شوند که چین و چروک‌ها ظاهر شوند. فقدان هیالورونیک اسید در پوست منجر به از دست رفتن ساختار و حجم پوست شده و این امر منجر به پیدایش چین‌و‌چروک‌ها می‌شود. با استفاده از فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید می‌توان این ماده را مجددا به پوست برگرداند و خطوط قسمت‌های مختلف پوست را بهبود بخشید. ساختار طبیعی مولکول هیالورونیک اسید بسیار شبیه اسفنج است. وظیفه اصلی آن، جذب کردن آب است که باعث افزایش حجم پوست می‌شود. به این ترتیب، می‌توان هیالورونیک اسید را به عنوان مرطوب کننده داخلی پوست در نظر گرفت.

تخصصی پوست و مو سارینا کلینیک

تزریق ژل توسط متخصصین سارینا کلینیک با استفاده از برترین برندهای معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت، با نهایت دقت و ظرافت با هدف افزایش زیبایی شما به کمک برجسته‌سازی لب و گونه‌ها و بهبود زاویه چانه و فک و از بین بردن خطوط چین‌و‌چروک صورت (خط خنده، خط اندوه، خط اشک و گودی زیرچشم) انجام می‌شود.

کاربردهای تزریق ژل یا تزریق فیلر

خط اخم

در بسیاری از بیماران وجود این خط چهره فرد را عبوس می‌کند و اثر ناخوشایندی روی اطرافیان می‌گذارد و می‌توان با استفاده هم‌زمان از بوتاکس و تزریق ژل یا تزریق فیلر تا حد بسیار زیادی خط اخم را کاهش داد.

خط خنده

از اولین و قدیمی‌ترین کاربردهای تزریق ژل یا تزریق فیلر رفع خط لبخند می‌باشد که توصیه می‌شود آن را کم کرد اما از بین نبرد که مرز طبیعی بین دهان و گونه از بین نرود. درمان این ناحیه بسیار مناسب و موثر است.

چروک چشم

درمان چروک‌های دور چشم توسط تزریق ژل یا تزریق فیلر نیاز به مهارت و تجربه بسیار دارد اما یکی از نقاطی است که تاثیر شگرف در جوان‌سازی کلی صورت دارد.

چروک پیشانی

بسته به فرم صورت بیمار ناحیه پبشانی را می‌توان در قسمت‌های جلو و طرفین به شکل و متناسب با اطراف حجم داد. کاهش چروک‌های پیشانی و یکدست شدن سطح پوست از مزایای بالقوه تزریق ژل یا تزریق فیلر است.

چروک گردن

برای پرکردن خطوط و چین‌های گردن و هم برای پژمردگی آن از تزریق ژل یا تزریق فیلر استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید درمان چروک‌های ریز و درشت روی پیشانی به وسیله روش‌های سطحی و انواع کرم‌ها و داروها معمولا نتیجه قابل مشاهده‌ای ایجاد نمی‌کند.

چروک دست

برای پرکردن چروک‌ها و بهبود پژمردگی دست‌ها از تزریق ژل یا تزریق فیلر استفاده می‌شود همانطور که می‌دانید درمان دست‌ها به وسیله روش‌های سطحی و انواع کرم‌ها و داروها معمولا نتیجه قابل مشاهده‌ای ایجاد نمی‌کند.

لب

تزریق ژل یا تزریق فیلر بهترین روش بزرگ‌سازی لب‌ها است و می‌توان در آن عدم تناسب لب پایین و بالا را بهبود بخشید، حجم کل لب در نواحی مختلف را افزایش داد در سنین بالاتر چهارچوب از دست رفته لب را به آن بازگرداند، پژمردگی خود لب و اطراف آن را بهبود بخشید.

بینی

اکنون در بسیاری از موارد برای بهبود فرورفتگی ریشه بینی یا عدم تقارن و فرورفتگی‌های پس از عمل بینی از تزریق ژل یا تزریق فیلر استفاده می‌شود که به راحتی بیمار را از انجام یک عمل جراحی سنگین می‌رهاند.

گونه

افتادگی و فرو رفتگی گونه باعث می‌شود چهره فرد پیرتر بنظر برسد تزریق ژل به گونه بطور بی‌خطر و موثر موجب برجسته‌سازی و فرم‌دهی گونه بدون نیاز به پروتزهای مصنوعی و گران‌قیمت برای قرار دادن در گونه و رفتن زیر تیغ جراحی می‌شود.

چانه

تزریق ژل به چانه بطور بی‌خطر و موثر موجب اصلاح چانه کوچک و عقب رفته بدون نیاز به عمل جراحی برای قرار دادن پروتزهای مصنوعی و گران‌قیمت در چانه می‌شود. برجسته‌سازی چانه موجب بهبود ظاهر چهره و تعادل خصوصیات چهره می‌شود.

عملکرد تزریق ژل یا تزریق فیلر

هیالورونیک اسید مهم‌ترین گلیکوز آمینو گلیکان (یک نوع قند طبیعی) در پوست است که باعث انعطاف‌پذیری و قوام کافی پوست می‌شود. توانایی اتصال به آب را دارد و وقتی زیر پوست تزریق می‌شود باعث حجیم، نرم و هیدراته شدن پوست می‌شود.
علاوه براین، هیالورونیک اسید در رشد سلولی، عملکرد گیرنده‌های غشایی و چسبندگی نیز نقش دارد. همچنین باعث پایداری ساختمان‌های بین سلولی شده و یک شبکه برای اتصال فیبرهای کلاژن و الاستین به یکدیگر ایجاد می‌کند. آن‌چه که در پیری ناشی از نورآفتاب رخ می‌دهد، ازبین رفتن این اتصالات است که منجر به ایجاد توده‌های نامنظم کلاژن و الاستین می‌شود. به زبان ساده‌تر با افزایش سن، پوست شما بیشتر هیالورونیک اسید خود و در نتیجه حجم و قوام طبیعی خود را از دست می‌دهد و در نتیجه پوست شل شده و بر اثر جاذبه به طرف پایین کشیده می‌شود و همچنین چین و چروک می‌خورد.
این مزایا باعث شده که هیالورونیک اسید به عنوان یک پرکننده پوستی عالی مطرح گردد. از آنجایی‌که هیالورونیک اسید در تمامی گونه‌های جانوری یکسان است، احتمال ایجاد آلرژی بسیار بعید است. از سال ۲۰۱۰ به اکثریت محصولات هیالورونیک اسید که مورد تایید FDA قرار گرفته‌اند لیدوکائین اضافه شده است که باعث کاهش درد هنگام تزریق می‌شود. فیلرهای هیالورونیک اسید به خاطر نتایج زیبایی برتر هنوز به عنوان بهترین فیلرهای پوستی برای برجسته‌سازی بافت نرم مطرح هستند.

انواع ژل یا فیلر

ژل قابل جذب

دارای کلاژن بوده و پس از مدتی در پوست جذب می‌شود.

ژل دیر جذب

ساختمانی شبیه استخوان دارد و از ترکیبات اسید لاکتیک تهیه شده است. طول اثر این ژل‌ها ۱٫۵ سال است و در پایان اثرگذاری به صورت گلوله‌های ریز در می‌آید.

ژل غیرقابل جذب

حاوی ترکیبات اکرولیک است و خاصیت گلوله شدن دارد و نمی‌توان آن را جذب پوست کرد. این دسته کم‌مصرف‌تر از دیرجذب‌ها هستند.

تزریق ژل یا تزریق فیلر در یک نگاه

بهترین نتیجه

۱-۲ جلسه درمانی

قیمت

شروع از ۱۵۰۰۰۰ تومان

زمان درمان

شروع از ۲۰ دقیقه

میزان تخصص

پزشک یا متخصص

تایم استراحت

۲۴ ساعت بعد از درمان

هزینه تزریق ژل یا تزریق فیلر

مشاوره تزریق ژل یا فیلر

سوالات متداول در رابطه با تزریق ژل و تزریق فیلر

۱-ژل‌های تزریق شده از چه ساخته شده‌اند؟

 • در حالی که متداول‌ترین ماده‌ی مورد استفاده برای تولید ژل اسید هیالورونیک است، هر فرمول اندکی متفاوت است. ماندگاری ژل و اندازه‌ی ذرات در ژل‌های اسید هیالورونیک می‌تواند در کارکرد و روش عمل ژل تفاوت ایجاد کند. ژل‌های اسید هیالورونیک فوق‌العاده طبیعی به نظر می‌رسند و در تمامی نواحی صورت قابل استفاده هستند. هزینه تزریق ژل هیالورونیک اسید بسته به میزان ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

۲-تفاوت‌های بین تزریق ژل و بوتاکس چه می‌باشد؟

 • در حالی که تزریق ژل برای پر کردن چین و چروک‌های ایجاد شده در اثر کاهش کلاژن و چاقی صورت استفاده می‌شود، بوتاکس و محصولات مشابه کاملاً متفاوت عمل می‌کنند. آنها برای درمان چین و چروک‌های فعال که در اثر حرکات مکرر صورت ایجاد شده‌اند، استفاده شده و با آرام‌سازی تقریبی عضلات صورت کار می‌کنند. بوتاکس و ژل‌ها به یک شکل اجرا می‌گردند اما برای درمان مشکلات متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۳-چگونه برای انجام تزریق ژل تصمیم‌گیری کنم؟

 • با وجود تمام گزینه‌های موجود، انتخاب ژل می‌تواند مشکل باشد. دکتر سرمست می‌تواند نیازهای شما را ارزیابی کرده و از دانش گسترده‌ی خود درباره‌ی ژل‌های مختلف استفاده کند تا گزینه‌های متفاوتی را برای شما توصیه نماید.

۴- آیا من برای تزریق ژل بیش از حد جوان می‌باشم؟

 • سن مشخصی که بتوان آن را برای تزریق ژل بیش از حد جوان خواند، وجود ندارد. تنها الزام آن این است که بیمار باید بالغی باشد که بتواند از مزایای این درمان بهره ببرد.

۵-چه کسی باید درمان‌های تزریق ژل را برای من انجام دهد؟

 • در حالی که ممکن است فرایند درمان آسان به نظر برسد، انجام تزریق ژل بطور مناسب نیازمند مهارت بسیار زیاد و دانش عمیق در ارتباط با آناتومی صورت می‌باشد. شما باید برای انجام این درمان تنها به دنبال جراح زیبایی مجرب باشید. در درمان‌های تزریق ژل کیفیت را فدای قیمت تزریق ژلنکنید. برای دستیابی به بهترین ارزش در مقابل سرمایه‌گذاری خود، باید ارائه‌دهنده‌ی مناسبی را برای این درمان‌ها انتخاب نمایید.

۶-آیا پیش از تزریق مراقبت خاصی نیاز است؟

 • تلاش کنید از مصرف هر ترکیبی که حاوی آسپرین، ایبوپروفن، داروهای مسکن ضدالتهابی با دوز بالا، ویتامین E، یا روغن ماهی باشد ۵-۳ روز قبل از تزریق ژل پرهیز کنید تا احتمال کبودی در محل تزریق کمتر شود.

۷- بعد از تزریق ژل چه انتظاراتی باید داشته باشید؟

 • به طور معمول اثر ژل هیالورونیک اسید از چند هفته تا چند ماه باقی می‌ماند. هیالورونیک اسید‌ها قابل جذب هستند و بنابر این راه حل دائمی برای برطرف کردن چین‌و‌چروک نیستند و لازم است هر چند ماه یک بار تزریق آنها را تکرار کرد. زمان تکرار تزریق به عواملی مانند سن فرد، شیوه زندگی و منطقه مورد نظر درصورت فرد بستگی دارد.

۸- ژل‌های تزریقی برای چه مناطقی مفید است؟

 • با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمی‌گردد و چین‌هایی مانند خطوط لبخند و چین‌هایی که از کناره‌های تحتانی بینی در دوطرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پیدا می‌کنند، از بین می‌رود. ضمنا با برخی انواع آن می‌توان گود افتادگی‌های زیرچشم یا فرورفتگی‌های برخی قسمت‌های پوست را کاهش داد. علاوه بر اینها برای افزایش حجم لب، گونه و برای رفع خط اخم که با بوتاکس برطرف نمی‌شود هم از آن استفاده می‌کنند.

۹-ژل‌های تزریقی چگونه عمل می کنند؟

تمام پوست‌های صاف و جوان در یک چیز مشترک هستند؛ اسید هیالورونیک. این ماده در بافت پوست هر نقطه بدن و در همه نژاد‌ها وجود دارد. اسید هیالورونیک فضای بین الیاف کلاژن و الاستین را پر می‌کند، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ می‌کند. با افزایش سن، میزان اسید هیالورونیک موجود در پوست کاهش می‌یابد و بنابراین در نهایت ما با شیارها، چین و چروک و اغلب نازک‌تر شدن لب مواجه می‌شویم.
با تزریق اسید هیالورونیک به پوست، ما می‌توانیم اثرات اسید هیالورونیک طبیعی را تقلید کنیم و ظاهر و حالت پوست آبدار را ایجاد نماییم. با پرکردن فرورفتگی‌های پوست، چین‌ها و چروک‌ها به طور قابل توجهی کم شده یا برطرف می‌شوند.

۱۰-تزریق کدام ژل خطرناک است؟

برخی ژل‌های تزریقی عوارض غیرقابل جبرانی به همراه دارند. مثلا تزریق برخی ژل‌های تزریقی دائمی در بسیاری از افراد عوارض سو شدیدی ایجاد کرده و آنها را با مشکلات عدیده‌ای روبه رو کرده است. مثلا عده‌ای از پزشکان می‌گویند در این ژل‌ها از مونومرهای سرطان‌زا استفاده شده است که می‌تواند احتمال ایجاد سرطان را در افرادی که این ماده را تزریق می‌کنند، ایجاد کند.
همچنین بعضی از افراد که این ماده را تزریق می‌کنند دچار حساسیت شده و سیستم ایمنی‌شان در مقابله با این ماده به مبارزه می‌پردازد. در بعضی دیگر نیز این ماده می‌تواند ایجاد گرانولوما کند؛ در واقع این امر زمانی اتفاق می‌افتد که ژل سفت شده و به طور کامل درصورت ایجاد تورم کند. بنابراین قبل از تزریق حتما با پزشک‌۲تان درباره انتخاب ژل مناسب و استاندارد مشورت کنید.

۱۱-آیا تزریق ژل عوارضی هم دارد؟

 • عوارض ناشی از ژل های تزریقی کاملا بستگی به نوع ژل دارد. ژل‌هایی خوب هستند که نخست بدن به آنها واکنش ندهد و بعد به مرور زمان قوام و شکل خود را زیر پوست محل تزریق از دست ندهند. مثلا ژل‌هایی وجود دارند که بعد از تزریق تا چند ماه هیچ مشکلی ندارند ولی بعد از چند سال گلوله گلوله می‌شوند و در این صورت تخلیه آنها از پوست هم بسیار مشکل است لذا مراجعه کننده باید از پزشک خود نوع و مارک ژل را بپرسد.
  البته مواردی از عارضه هم وجود دارد که ربطی به کیفیت بد آن ژل تزریقی ندارد بلکه به علت تکنیک غلط تزریق است. مثلا اگر موضع خوب ضدعفونی نشود و شرایط تزریق استریل رعایت نشود در محل تزریق ممکن است عفونت ایجاد شود که البته در این موارد می‌توان با درمان مناسب ضد‌میکروبی مشکل را حل کرد. البته در بعضی موارد عوارض جزئی کوتاه مدتی در ۲ تا ۳ روز اول تزریق نیز به وجود می‌آید مثل تورم و التهاب محل تزریق یا حتی کبودی و خون‌مردگی که بعد از چند روز خوب می‌شود.

۱۲-مدت تاثیر ژل‌های تزریقی چقدر است؟

اینکه دوام ژل‌های تزریقی چقدر باشد بستگی به نوع ژل دارد. ممکن است دوام یک ژل در یک فرد با فرد دیگر چند ماهی تفاوت داشته باشد. تکنیک تزریق هم تا حدود زیادی در دوام ژل تزریق شده تاثیر دارد مثلا ژلی به نام کلاژن یا هیالورونیک است که باید در لایه میانی پوست یا درم تزریق شود. اگر خیلی سطحی تزریق شود یا عمقی دوام و اثر آن خیلی که خواهد شد و بالعکس.
به طور خلاصه مدت زمان اثر انواع ژل های تزریقی با مارک های معتبر ساخته شده در دنیا از ۶ ماه تا ۲ سال متغیر است. البته زمانی که گفته می‌شود تاثیر فلان ژل تزریق شده یک سال است به این معنی نیست که اثر پرکنندگی آن در طول یک سال کامل است بلکه معمولا در شش ماه اول تزریق پرکنندگی آن خوب و مثل ماه اول است ولی از ماه ششم و هفتم و به بعد تاثیر آن کمتر می‌شود و تا پایان یک سال کاملا اثر آن از بین می‌رود.

۱۳-چه ژلی برای تزریق مناسب تر است؟

نوع ژل مصرفی اول از همه به عمق چین محل تزریق بستگی دارد. مثلا برای خط خنده خیلی عمیق بهتر است از ژل‌های غلیظ به خصوص آنهایی که دوام و ماندگاری بیشتری دارند (مثلا ژل های یک تا ۲ ساله) استفاده شود و بالعکس. اگر عمق چین‌های اخم یا خط خنده کم باشد بهتر است از ژل‌های رقیق‌تر و با دوام کمتر استفاده کنند، خصوصا درمورد چین‌های اطراف چشم که عمق آن از چین‌های خنده خیلی کمتر است حتما از ژل‌های رقیق باید استفاده شود.
ژل‌های تزریقی که از ماده هیالورونیک مشتق شده‌اند که میزان عارضه کمی دارند و مدت ماندگاری آن ۹ ماه تا یک سال است. ژل دیگری که نیمه عمر طولانی‌تری دارد از هیدروکسی آپاتیت مشتق شده که از ژل مشتق شده از هیالورونیک اسید موثرتر بوده و به صورت عمقی تزریق می‌شود.

۱۴-چرا بعضی از ژل های تزریقی ارزان ترند؟

قیمت ژل‌های تزریقی که ماندگاری یک تا ۲ ساله دارند معمولا دو تا سه برابر ژل‌هایی است که ماندگاری ۶ تا ۹ ماهه دارند. به عنوان مثال تزریق یک سی سی ژل حاوی هیالورونیک از مارک‌های معتبر مثلا فرانسوی یا کانادایی که ماندگاری یک ساله دارند حدود ۳۰ درصد گران‌تر از یک سی سی ژل بادوام اثر ۶ تا ۸ ماهه از مارک‌های معتبر و درجه یک چینی است البته اگر عمق چین زیاد باشد نیاز به دو سی سی یا دو سورنگ ژل برای پر کردن چین و گودی خط خنده دارند و طبعا قیمت آن هم تقریبا دو برابر خواهد شد.

۱۵-چه کسانی نباید ژل تزریق کنند؟

زنان باردار یا شیرده
افرادی که سابقه بیماری‌های خود ایمنی همچون آسم و آلرژی دارند
افراد مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده می‌کنند
افراد دارای بیماری‌های خود ایمنی شدید مانند لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک
افرادی با سابقه سکته قلب
افراد با سابقه سکته مغزی
افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده می‌کنند
افراد با سابقه خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی
افرادی که به خاطر بیماری قلبی از داروهای مختلف استفاده می‌کنند

تهران، بلوار فردوس غرب ، خیابان شقایق ، کلینیک سارینا ۴۴۰۰۶۴۳۵

Call Now