لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن

 لیزر موهای زائد بدن امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است مراکز بسیاری جهت انجام این امر وجود دارد که شما میتوانید به آن مراجعه کنید اما نکته ای که وجود دارد این است که مراکز دارای مجوز و بهداشتی بسیار کم میباشند بسیاری از افراد بدون اطلاع از مجوز این مراکز و به دلیل قیمت بسیار ارزان به این مراکز مراجعه میکنند. برای انجام لیزر موهای زائد بدن شما باید حتما به مراکز دارای مجوز و بهداشتی مراجعه کنید در غیر اینصورت شما میتوانید اسیب های زیادی را به بدن خود وارد کنید .

 

لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن

 

 

 

لیزر موهای زائد بدن 

فرآیند لیزر موهای زائد بدن توسط نور لیزر انجام میشود  که فولیکول مو را از بینمی‌برد. این آزمایش به مدت ۲۰ سال قبل از اینکه به صورت تجاری در دسترس  قرار گیرد انجام شده‌ بود. یکی از اولین مقالات منتشر شده در مورد حذف موی لیزری توسط گروه در بیمارستان عمومی ماساچوست (ماساچوست) نوشته شد.حذف موهای لیزر به طور گسترده در کلینیک‌ها و حتی در منازل با استفاده از دستگاه‌ های طراحی‌شده و برای درمان مصرف کنندگان مصرف می‌شود. مروری برروش‌های حذف موی لیزری, ایمنی و کارایی درمتون پوست انجام شده‌ است.

تاریخچه لیزر موهای زائد بدن 

ملانی گراسمن به این مساله پی بردند که ممکن است به صورت انتخابی یک کروموفور خاص را با یک لیزر هدف قرار داده تا سلول‌های بنیادی جنینی در داخل کیسه‌های ترشحی مو آسیب ببینند. این روش موفقیت‌آمیز بود و در ابتدا برای لیزر موهای زائد بدن بهکار رفت. اداره غذا و داروی آمریکا این تاکتیک حذف مو را تصویب کرد. از آنجا که این فن‌آوری همچنان مورد تحقیق قرار گرفت, حذف موی لیزری موثرتر و کارآمدترشد; بنابراین در حال حاضر یک روش معمول برای حذف مو برای مدت‌های طولانی است.

 

لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن

 

آیا لیزر موهای زائد دائمی است ؟ 

پاک کردن مو از یک follicle مو از بین رفته دائمی است. با این حال، افرادی که لیزر موهای زائد بدن را انجام می‌دهند، می‌توانند انتظار داشته باشند که برخی از موهای محل مورد نظر، رشد کنند.

در طول زمان امکان آن وجود دارد که مجدداً این ناحیه را درمان کنیم تا تعداد موهایی که رشد می‌کنند را کاهش دهیم. در برخی موارد، ممکن است برای همیشه بتوان موهای زائد را از بین برد

این که آیا مو رشد می‌کند یا نه بستگی به عوامل متعدد دارد، از جمله نوع و جنس مو

بیشتر افراد متوجه می‌شوند که وقتی مو regrows، روشن‌تر و کم‌تر از قبل دیده می‌شود. این به این دلیل است که لیزر ممکن است به غده مو آسیب بزند، حتی زمانی که نتواند آن را از بین ببرد.

نکات لیزر موهای زائد

به دنبال حذف مو، فرد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کند.خورشید می‌تواند پوست را تحریک کند، که خطر تاول‌ها و زخم‌ها را افزایش می‌دهد.

افرادی که درد شدیدی را تجربه می‌کنند، تب، crusting، تاول‌ها و یا علائم دیگری ازآسیب و یا عفونت پوست را احساس میکنند باید به پزشک مراجعه کنند .

اکثر مردم به جلسات چند گانه نیاز دارند، بنابراین افراد باید با ارایه‌دهنده درمانخود در مورد این که چند جلسه باید هزینه کلی را انجام دهند، صحبت کنند.

از آنجا که حذف موی لیزری تقریباً همیشه یک روش آرایشی است، بعید است که بیمه آن را پوشش دهد.

 

لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن

 

قیمت لیزر موهای زائد بدن

هزینه کلی حذف موهای لیزر به چندین عامل بستگی دارد، از جمله این که چه کسیدرمان را انجام می‌دهد. ارائه دهندگان ماهر مانند متخصصین پوست و جراحان پلاستیک ممکن است هزینه بیشتری را دریافت کنند اما به احتمال زیاد باعث آسیب و یا عوارضجانبی نمیشوند.

عوامل دیگری که بر هزینه تاثیر می‌گذارند عبارت است از مقدار مورد نظر و اینکه چه قسمتی از بدن باشد به عنوان مثال قیمت لیزر موهای پا با قیمت لیزر موهای دور لب متفاوت است .

مدت زمان لیزر موهای زائد بدن

اگرچه لیزر موهای زائد بدن به طور موثر رشد مو را به مدت طولانی به تاخیر می‌اندازد اما معمولاً باعث حذف موی دائمی نمی‌شود. روش‌های مختلفی برای حذف موی لیزری نیاز است. حذف مو موثرترین روش برای افرادی است که پوست و موی سیاه دارند.

چرا از برداشتن موی لیزری برای کاهش موهای ناخواسته استفاده می‌شود. مکان‌های درمان معمول شامل پاها, زیر بغل, لب فوقانی, چانه و خط بیکینی است. با این حال, ممکن است که موهای ناخواسته را تقریباً در هر ناحیه  به جز پلک یا ناحیه اطراف را درمان کنید.

تاثیر رنگ مو بر لیزر موهای زائد 

رنگ مو و نوع پوست بر موفقیت حذف مو تاثیر دارد. اصل اساسی این است کهرنگدانه مو, اما نه رنگ پوست, باید نور را جذب کند. لیزر باید فقط به فولیکول موآسیب وارد کند و از آسیب به پوست جلوگیری کند. بنابراین, یک تضاد بین مو و رنگپوست وجود دارد ، موی سیاه و پوست روشن – در بهترین نتایج حاصل می‌شود.خطر آسیب به پوست وقتی بیشتر است که کنترل کمی بین مو و رنگ پوست وجود داشته باشد, اما پیشرفت در تکنولوژی لیزر باعث حذف موی لیزری برای افرادیمی‌شود که پوست تیره‌تر دارند. حذف موی لیزری برای رنگ‌هایی که نور را جذب نمی‌کنند موثر است: خاکستری, قرمز, بلوند و سفید. با این حال, گزینه‌های درمانلیزری برای موهای روشن رنگ ادامه پیدا می‌کند.

 

لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن

 

شرایط لیزر موهای زائد بدن 

قبل از حذف موی لیزری, با دکتر مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه   

    درمانی مناسب برای شما است یا خیر. پزشک شما احتمالاً این کار را انجام خواهدداد: 

مروری بر تاریخچه پزشکی تان, از جمله استفاده از دارو تاریخچه اختلال پوستی

و شیوه‌های حذف موهای گذشته در مورد ریسک‌ها, مزایا وانتظارات, 

از جمله آنچه که حذف موی لیزری می‌تواند انجام دهد. 

حذف موی لیزریمعمولاً هزینه خارج از جیب است.

نحوه لیزر موهای زائد بدن 

در طول عمل پزشک یک ابزار لیزری دستی را برای پوست خود فشار می‌دهد. 

بستهبه نوع لیزر, یک دستگاه خنک‌کننده در نوک ابزار یا یک ژل سرد ممکن است 

برای محافظت از پوست و کاهش ریسک عوارض جانبی استفاده شود.

وقتی دکتر لیزر را فعال می‌کند پرتو لیزر از پوست شما به کیسه‌های ترشحی مو عبورمی‌کند. 

گرمای شدید ناشی از پرتو لیزر باعث جلوگیری از رشد مو می‌شود.

 ممکن است احساس ناراحتی بکنید مانند درد گرم و احتمالاً احساس سرما از دستگاهخنک‌کننده یا ژل خواهید داشت.

 

لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن

 

سارینا کلینیک

در کلینیک سارینا ریسک‌های عوارض جانبی با نوع پوست, رنگ مو, طرح درمان و تبعیت از درمان قبل از درمان

 و مراقبت پس از درمان متفاوت است. رایجترین عوارض جانبی حذف موی لیزری شامل سوزش پوست است.

 ناراحتی موقتی, قرمزی وتورم پس از حذف موی لیزری ممکن است. علایم و نشانه‌ها معمولاً در عرض چندساعت ناپدید می‌شوند.

امتیاز شما به این مطلب:
Service Type
لیزر موهای زائد بدن
Description
لیزر موهای زائد بدن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *