لیزر موهای زائد

یکی از مواردی که  بسیاری از ایرانی ها از آن استفاده می کنند. لیزر موهای زائد میباشد این روش به سرعت تبدیل به یک روش عالی برای خیلی  از آدم ها میباشد . اغلب آقایون و خانومهای کثیری برای رفع موهای  خود به روش لیزر موهای زائد روی‌آورده اند تا  بتوانند به راحتی موهای زائد خودرا اصلاح نمایند جالب اینکه در آمریکا حذف موهای زائد توسط لیزر در رده سوم میباشد یک ابزار جالب برای جراحی زیبایی معرفی شده‌است. با اینکه خیلی از ادمها از این فرمول را برای از بین بردن موهای زائد خود انتخاب می‌کنند و هر روز توجه به آن زیادتر می شود، میخواهیم در این مقاله اطلاعات خوبی در اختیار شما دوستان قرار دهیم.حتما توجه کنید که این روش یک روش کم خطر در این زمینه میباشد.

 

لیزر موهای زائد

برای مطالعه بیشتر در مورد لیزر موهای زائد در تهران روی لینک سبزرنگ کلیک کنید .  

لیزر موهای زائد

یک روش پزشکی به نام  لیزر موهای زائد وجود دارد  در این روش از پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده میکنند . اغلب خانومها در پیدا کردن راه حلی برای بدون درد بودن برای از بین بردن موهای زائد خود هستند.اغلب از همه ی وسایل اصلاح من جمله سنتی مثه تیغ و … استفاده کرده اند اما هیچ کدام  ازاینها فایده نداشته و تاثیر دائمی ارائه نداده اگر از این روش برای از بین بردن  موی سنتی راضی نیستید

روش لیزر موهای زائد ممکن است بهترین و موثرترین روش باشد. مطالعه ای که اخیرا انجام شده  درمان لیزری یکی از معمولی ترین  روش‌های آرایشی در سرتاسر دنیا میباشد . با اینکه لیزر موهای زائد یک روش محبوب میباشد ، هنوز هم مانع های زیادی سر راهش هست که مانع انتخاب این روش از جانب بیماران می شود. اگر درمورد انتخاب این روش شک دارید مستلزم این است که بدانید این روش در میان تمامی گزینه ها موثرترین و کم خطر ترین گزینه می باشد.

 

سارینا کلینیک در زمینه لیزر موهای زائد خدمات عالی ارائه میدهد.

 

نحوه عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد از پرتو نور بسیار متمرکز استفاده می‌کند تا به طور انتخابی در کیسه‌های ترشحی مو نفوذ کند. سپس نور توسط رنگدانه در کیسه‌های ترشحی مو جذب می‌شود و موهای داخل فولیکول را از بین می‌برد که مانع از رشد موهای جدید می‌شود.

اگر چه این درمان به خوبی رشد مو را کاهش می‌دهد اما باعث حذف موی دائمی نمی‌شود. به طور معمول برای رهایی از موهای ناخواسته چندین جلسه طول می‌کشد. درمان‌های نگهداری دوره‌ای نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

انواع مختلف لیزر توسعه‌یافته و مورد استفاده قرار می‌گیرند. رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از: دیود ، نئودیمیوم  و منابع نوری پالسی قوی.

 

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

 

استفاده از لیزر موهای زائد خطرناک است ؟

برای حذف موهای زائد از صورت ، پاها ، چانه ، لب فوقانی و بیکینی از لیزر موهای زائد استفاده می‌شود. لیزرها می‌توانند به طور انتخابی موها را با دقت زیادی هدف قرار دهند در حالی که پوست اطراف را دست‌نخورده باقی می‌گذارد. هر پالس لیزر فقط کسری از ثانیه طول می‌کشد و می‌تواند همزمان بسیاری از موهای زائد را حذف کند.

با این که امکان درمان موی ناخواسته در هر ناحیه وجود دارد، اما لیزر موهای زائد برای پلک چشم یا ناحیه اطراف توصیه نمی‌شود.آماده‌سازی برای درمان همانند هر روش پزشکی باید توسط پرسنل واجد شرایط مانند پزشک یا دستیار پزشک صورت گیرد. در مورد چشمه‌ها ، سالن‌ها و یا امکانات دیگری که به پرسنل غیر پزشکی اجازه انجام این درمان را می‌دهند محتاط باشید.  رنگ مو و نوع پوست بر موفقیت حذف مو تاثیر دارد.

 

چه کسانی می توانند از لیزر استفاده کنند ؟ 

همه ی افراد می توانند از لیزر استفاده کنند . برای این کار در ابتدا باید قسمت مورد نظر را پاک کنید و نور لیزر را به آن ناحیه بتابانید و اجازه دهید تا فولیکول های مو را مورد هدف قرار داده و سپس نور دستگاه را به نواحی استفاده از یک لایه شکر ملایم در حمام به از بین رفتن مو ها کمک می کند و ایده ی بسیار جالب مفیدی می باشد . لیزر موهای زائد نواحی بزرگتر نظیر پاها و بازوها ممکن است سال ها طول بکشد تا الکترولیز بر روی این نواحی بزرگ انجام شود .مدت زمان لازم برای هر جلسه ی لیزر پاها ، به طور تقریبی دو ساعت می باشد . موهای روشن تر روی لب فوقانی و چانه ممکن است مشکل باشد .

مشاوره با دکتر متخصص

قبل از لیزر موهای زائد با دکتر مشورت کنید. دکتر از این دیدار برای بررسی تاریخچه پزشکی از جمله استفاده از دارو استفاده خواهد کرد.درباره خطرات ، مزایا و انتظارات بحث کنید از جمله آنچه که حذف موی لیزری می‌تواند برای شما انجام دهد گزینه‌ها را بررسی کنید و به سوالات خود درباره حذف موی لیزری پاسخ دهید.عکس‌ها را قبل و بعد از ارزیابی و بررسی‌های طولانی‌مدت بگیرید.

در این مشاوره مطمئن شوید که در مورد طرح درمان و هزینه‌های مربوط به آن بحث کنید. دکتر همچنین دستورالعمل‌های خاصی ارائه می‌کند تا به شما در آماده‌سازی برای لیزر موهای زائد کمک کند. برای مثال: دور از خورشید بمانید. برخی پزشکان توصیه می‌کنند که پیش از حذف مو تا شش هفته از آفتاب دور بمانند. برنزه شدن ، خطر عوارض جانبی مثل برق پوستی را افزایش می‌دهد. 

 

 

 

"لیزر موهای زائد

کارکرد دستگاه لیزر مو های زائد 

استفاده از محافظ چشم مناسب برای محافظت از چشم شما در برابر لیزر ضروری است. در طول عمل ، لیزری دستی بر ضد پوست شما فشار می‌دهد. بسته به نوع لیزر دستگاه خنک‌کننده بر نوک ابزار یا ژل سرد ممکن است برای محافظت از پوست شما به کار رود. یک بی‌حسی موضعی ممکن است برای کاهش هر ناراحتی در طول درمان به پوست شما اعمال شود.

در ادامه یک پالس لیزری به ناحیه تصفیه و ناحیه مورد نظر برای چند دقیقه کنترل می‌شود و برای هر واکنش نامطلوب چک می‌شود و اطمینان حاصل می‌کند که پارامترهای بهینه قبل از حرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند. هنگامی که پزشک لیزر را فعال می‌کند نور فولیکول‌ها را هدف قرار می‌دهد که رشد مو از آن منشا می‌گیرد. گرمای شدید ناشی از پرتو لیزر باعث جلوگیری از رشد مو می‌شود.

 

قیمت لیزر موهای زائد 

امروزه مراکز زیادی در رابطه با لیزر موهای زائد وجود دارد که شما میتوانید به آن ها مراجعه کنید اما نکته بسیار مهمی که باید در نظر بگیرید این است که آیا کیلینیکی که میخواهید به آن مراجعه کنید مجوز های لازم را برای انجام لیزر موهای زائد دارد .

امروزه شاهد آن هستیم که مراکزی لیزر موی زائد را با کمترین قیمت عرضه میکنند شما باید این نکته را بدانید که آن ها مجوز های لازم را ندارند و ممکن است این قیمت کم خطرات جبران ناپذیری را برای شما در پی داشته باشد  پس شما فقط نباید به قیمت کم دقت کنید زیرا ممکن است بعدا برای شما خسارت های سنگینی را در پی داشته باشد . 

 

لیزر موهای زائد بدن 

فرآیند لیزر موهای زائد بدن توسط نور لیزر انجام میشود  که فولیکول مو را از بینمی‌برد. این آزمایش به مدت ۲۰ سال قبل از اینکه به صورت تجاری در دسترس  قرار گیرد انجام شده‌ بود. یکی از اولین مقالات منتشر شده در مورد حذف موی لیزری توسط گروه در بیمارستان عمومی ماساچوست (ماساچوست) نوشته شد.حذف موهای لیزر به طور گسترده در کلینیک‌ها و حتی در منازل با استفاده از دستگاه‌ های طراحی‌شده و برای درمان مصرف کنندگان مصرف می‌شود. مروری برروش‌های حذف موی لیزری, ایمنی و کارایی درمتون پوست انجام شده‌ است.

 

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

 

لیزر موهای زائد صورت

به طور سنتی، حذف مو برای  زیبایی در بین زنان بسیار محبوب است

  تقریباًهمه زنان بالای ۱۲ سال به این موضوع اهمیت ویژه ای میدهند. 

با این حال، حذف موی لیزری برای مردان به سرعت در حال افزایش  است. 

مردان بیشتر  به دنبال راه‌حل‌های حذف موی ماندگار هستند 

بر روی گردن،پرداختن به مسایل تار مو، و بر روی سینه،

پشت و شانه و لیزر موهای زائد صورت اغلب برای اهداف زیبایی میباشند .

 

سارینا کلینیک

اطلاعات پژوهشی نسبتاً کمی در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد، اگرچه شرکت‌های لیزر برای ترویج وسایل جدید و انتظارات نویدبخش، سریع عمل می‌کنند.به عنوان یک متخصص برای ارائه بهترین خدمات ممکن دوست داریم تحقیقات بیشتری انجام دهیم و اطلاعات منتشر شده بیشتری در مورد حذف موهای لیزر داشته باشم. بهترین امید برای مشتریان ما این است که پژوهشگران و پزشکان همچنان یافته‌های خود را در انتشارات وابسته به همتا نشان می‌دهند.

به این ترتیب آن‌ها قادر خواهند بود تا با چالش‌های موجود در رسانه‌های اصلی تولید کننده و مواد تبلیغاتی حرفه‌ای و موارد غیرقابل اطمینان را برای مصرف کنندگان از بین ببرند. بدون این تحقیقات و یافته‌های مشخص ما تنها می‌توانیم حدس بزنیم که چرا افزایش ناگهانی رشد مو ، ناخواسته در برخی از زنان و مردان بعد از درمان حذف موی لیزری رخ می‌دهد.

 

نتایج لیزر موهای زائد 

نتایج به شدت از فرد به فرد متفاوت است. از آنجا که رشد مجدد مو هنوز ممکن است چندین جلسه برای افزایش طول مدت لیزر موهای زائد لازم است. برای بهترین نتیجه,ممکن است به چهار تا شش جلسه با فاصله چند هفته متفاوت نیاز داشته باشید. درمان‌های نگهدارنده متناوب اضافی شاید هر شش تا شش ماه یک‌بار لازم باشد. هزینه حذف موی لیزری به طور گسترده‌ای متفاوت است, بسته به تعدادی از عوامل مانند اندازه ناحیه مورد نیاز و زمان مورد نیاز برای درمان ، مجموعه ای که در آن شما این روش را انجام می‌دهید. برای ایده بهتر هزینه برای مشکل مو  باید با یک دکتر مشورت کنید.

 

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

 

تاثیر رنگ پوست بر لیزر موهای زائد 

رنگ پوست:. این نشان‌دهنده درصد انرژی لیزر است که توسط پوست جذب خواهد شد. رنگ‌های تیره‌تر پوست، کاهش خروجی شدت لیزر را به منظور جلوگیری از واکنش بافت نامطلوب، منطور می‌کنند. بنابراین برای دستیابی به نتایج خوب در لیزر موهای زائد بدن ، یکی از عوامل رنگ پوست میباشد . پزشک شما باید بسیار زیاد به این موضوع دقت کند. 

 

چگالی مو 

 هنگامی که بسیاری از موها در مجاورت نزدیک به هم قرار می‌گیرند، نوعی گرمای فزاینده تولید می‌شود که توسط بافت اطراف جذب می‌شود. این یک موقعیت نامساعد نیست زیرا یک تکنسین حذف مو با صلاحیت، محیط انرژی لیزر را برای جبران این اثر، در حالی که هنوز به نتایج مطلوب دست می‌یابد، تنظیم می‌کند. 

 

تاثیر ضخامت مو در لیزر 

 ضخامت یک مو مرتبط با زمان استراحت گرمایی آن است. موی ضخیم بیشتر طول می‌کشد تا گرمای کافی نسبت به موهای نازک‌تر جذب کند. همچنین یک موی ضخیم، حرارت خود را برای مدتی طولانی نگه می‌دارد و گرمای آن را به بافت اطراف القا می‌کند. این مساله به عنوان یک مشکل در نظر گرفته نمی‌شود چون یک تکنسین  صلاحیت لیزر موهای زائد ، زمان‌بندی و سطح شدت را برای رسیدن به تخریب و بدست آوردن موهای بهینه تنظیم می‌کند.

شراط لیزر موهای زائد 

لیزرهای کم‌توان از نور قرمز خنک برای تحریک جریان خون به پوست سر استفاده می‌کنند. فاکتورهای زیادی در رابطه با ریزش مو مانند ژنتیک ، هورمون‌ها و سن وجود دارد. زمانی که فولیکول‌های مو به دلیل زیاد بودن در بدن شروع به شکست می‌کنند (هورمونی که با پیری همراه می‌شود) و فقدان جریان خون به آن ناحیه از پوست سر فولیکول‌های مو کاهش‌یافته و در نهایت موفق به رشد می‌شوند. در نهایت فولیکول‌های مو کلاً ناپدید می‌شوند. زمانی که فولیکول‌ها می‌میرند هیچ چیز نمی‌تواند به آن‌ها کمک کند. به همین دلیل است که شروع درمان مو با لیزر وقتی که موهای شما در مرحله نازک شدن میباشد مهم است.

 

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

 

هزینه لیزر موهای زائد

طبق گزارش جامعه جراحان پلاستیک آمریکا ، به نظر می رسد که در سال ۲۰۱۶ ، ۱٫۱ میلیون نفر تحت روند لیزر موهای زائد قرار گرفته اند . اما ممکن است یکی از جلسات لیزر صدها هزار دلار هزینه داشته باشد . و برخی افراد برای رهایی از موهای زائد خود به بیش از ۱۰ جلسه نیاز خواهند داشت . اگر دستگاه لیزر از نظر شما خطرناک به نظر می رسد ، بهتر است مطالعه درمورد آن را ادامه دهید . زیرا تمامی راهنمایی های لازم در مورد لیزر موهای زائد در این مقاله به شما ارائه داده می شود .

عملکرد لیزر برای موهای زائد

لیزر موهای زائد اینگونه عمل می کند : پس از اینکه لیزر موهای شما را مورد هدف قرار داد ، کیسه های ترشحی مو نور را جذب می کنند و متعاقبا موها نابود می شوند . دستگاه لیزر موهای خانگی هم به همین شکل کار می کند و فولیکول های مو را مورد هدف قرار میدهد و آن را گرم می کند و مانع رشد موی جدید می شود .

تریال هیر ، اولین و تنها لیزر حذف موی خانگی است که از لیزر دایود استفاده می کند . برای اینکه لیزر ، فولیکول مو های شما را به طور موثر مورد هدف قرار دهد ، به تمایز زیاد بین پوست و موی شما نیاز دارد . نور فلش بر روی افرادی که پوست متوسط و موهای تیره ای دارند ، بهتر عمل می کند .

 

چه کسانی می توانند از لیزر استفاده کنند ؟ 

همه ی افراد می توانند از لیزر استفاده کنند . برای این کار در ابتدا باید قسمت مورد نظر را پاک کنید و نور لیزر را به آن ناحیه بتابانید و اجازه دهید تا فولیکول های مو را مورد هدف قرار داده و سپس نور دستگاه را به نواحی استفاده از یک لایه شکر ملایم در حمام به از بین رفتن مو ها کمک می کند و ایده ی بسیار جالب مفیدی می باشد . لیزر موهای زائد نواحی بزرگتر نظیر پاها و بازوها ممکن است سال ها طول بکشد تا الکترولیز بر روی این نواحی بزرگ انجام شود .مدت زمان لازم برای هر جلسه ی لیزر پاها ، به طور تقریبی دو ساعت می باشد . موهای روشن تر روی لب فوقانی و چانه ممکن است مشکل باشد .

 

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

 

الکترو لیزر چیست ؟ 

الکترو لیزر یکی از بهترین روش درمان دایمی موهای ثابت است .

مدت زمان لازم برای انجام لیزر بستگی به اندازه ی ناحیه ی تحت درمان دارد .

به عنوان مثال ، مدت زمان لازم برای لیزر موهای زائد چانه و پشت لب چند دقیقه می باشد .

پس از اولین جلسه متوجه کاهش موها خواهید شد ،

اما به چندین جلسه جهت از بین بردن موها نیاز است .

در ۴ الی ۶ جلسه ، با فاصله ی تقریبی ۴ هفته ، شما متوجه کاهش ۷۰ الی ۸۰ درصدی موها خواهید شد ، برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب تر بهتر است که به توصیه های مراقبتی پس از لیزر توجه داشته باشید . هرگز هیچگونه تضمینی برای نابودی همیشگی موها وجود ندارد زیرا نتیجه ی حذف موی لیزری در افراد مختلف ، متفاوت است . هیچکسی از نرخ رشد موها مطلع نیست .

 

منظور از (اف.دی.ای) چیست ؟  

منظور از لیزر موهای زائد ( اف.دی.ای ) همان روش لیزری متداول می باشد ، هر چند درمان لیزری به طور دایم تعداد کل موهای بدن را کاهش می دهد ،ولی منجر به حذف دایمی تمام موها نمی شود ،حذف موهای زاید به وسیله ی لیزر به دلیل سرعت و کارایی بالای آن محبوبیت زیادی به دست آورده است ، برخی از ویژگیهای اثربخشی آن وابسته به مهارت و تجربه ی اپراتور لیزر می باشد ،از دیگر مهارت های اپراتور لیزر حرکت دست آن است و هر ناحیه به تعداد معینی نبض نیاز دارد و اینگونه نبض ها هیچگونه خطری ایجاد نمی کنند .

لیزر موهای زائد بر روی پوست تیره و موهای ذخیم

زیرا تنها در این صورت می توانید مطلوب ترین نتیجه را به دست آورید .
لیزر از نوعی نور تپنده جهت هدف قرار دادن ،
تجزیه و تحلیل و از بین بردن رنگ سیاه مو استفاده می کنند.
به همین دلیل است که لیزر موهای زائد بر روی موهای تیره تر بهتر عمل می کند .
پس از درمان یک ناحیه موها به مدت ۱۰ الی ۱۴ روز کاهش می یابند .
برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت sarina clinic مراجعه فرمایید .

 

امتیاز شما به این مطلب:
Service Type
لیزر موهای زائد
Description
لیزر موهای زائد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *